close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 października 2015

  Małgorzata Bos-Karczewska, redaktor naczelna portalu Polonia.nl, 8 października otrzymała z rąk Ambasadora RP w Królestwie Niderlandów dr Jana Borkowskiego Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

  Odznaczenie zostało nadane decyzją Prezydenta RP za wybitne zasługi w promowaniu Polski oraz za osiągnięcia w działalności dziennikarskiej i społecznej na rzecz środowiska polonijnego w Holandii.

   

  Order stanowi zwieńczenie 25 lat pracy dziennikarskiej M. Bos-Karczewskiej.  Karierę dziennikarską zaczęła w 1990 roku od publikacji artykułów na temat transformacji ustrojowej Polski w gazecie De Volkskrant. Później promowała w Holandii przystąpienie Polski do UE, a po 2007 roku zajęła się tematyką swobodnego przepływu pracowników w UE, w szczególności sytuacją polskich pracowników migrujących do Holandii. Stworzona i prowadzona przez nią witryna Polonia.nl stała się ważnym kanałem komunikacji między Polakami i Holendrami.


  M. Bos-Karczewska od lat z pasją działa na rzecz budowania przyjaźni między Polakami a Holendrami, promując zrozumienie dla Polski w Holandii oraz dla Holandii wśród Polaków.


  Urodziła się w Gdańsku, do Holandii wyemigrowała w 1980 roku. Jest absolwentką fakultetu nauk ekonomicznych Uniwersytetu Amsterdamskiego. Od 1989 roku  mieszka w Zoetermeer.

  K76B7310
  K76B7374
  K76B7424
  K76B7537

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: